Elon Musk: SpaceX Starlink bude „předchůdcem“ internetu na Marsu

6831x 09. 07. 2019 1 čtenář

SpaceX využije technologii Starlink ke zřízení vesmírného internetového systému, který bude obíhat okolo Marsu a sloužit tamní rozrůstající se kolonii, prohlásil Elon Musk na konferenci v Seattlu.

Zakladatel SpaceX odhalil svůj plán „vesmírného internetu“ na soukromé akci v Seattlu. V Seattlu bude centrála pro iniciativu vesmírné internetové sítě nové generace, prohlásil Musk před zaplněným publikem.

Doslova řekl:

„Můžeme použít technologii Starlink a využít ji k zavedení internetového systému na Mars.  Na Marsu bude globální komunikační systém potřeba. Na Marsu nejsou žádná optická vlákna, kabely ani jiné rozvody. Budeme potřebovat vysokorychlostní komunikaci mezi Zemí a Marsem, a právě to zajistí systém Starlink.“

Elon Musk chce zřídit internetovou síť na Marsu

Elon Musk potvrdil své ambice pro Starlink v průběhu rozhovoru se slavným filmařem Wernerem Herzogem pro dokument A hle: Snění o propojeném světě již v roce 2016.

Elon Musk

Pan Musk prohlásil:

„Zřízení místní internetové sítě na Marsu je vlastně poměrně snadné, protože zde bude jen několik obyvatelných míst. Proto budou pro pokrytí budoucího osídlení této planety stačit možná jen čtyři satelity. Budeme potřebovat nějaké přenosové satelity ke zpětné komunikaci se Zemí, zejména když bude Mars na opačné straně Slunce. Bude třeba také určitý způsob odrazu přes přenosový satelit, nelze navázat přímou komunikaci mezi Marsem a Zemí.“

Elon Musk s nadšením zdůraznil, že cílem veškerých jeho snah je trvalé lidské osídlení Marsu.

Rudá planeta je místem pro další fázi lidského bádání

Ještě dodal:

„Myslím, že je důležité primárně využít příležitostí k osídlení jiné planety, dokud jsou otevřené. Cestování na jinou planetu by mohlo být ohroženo pouze v případě přírodní nebo člověkem způsobené katastrofy, která by degradovala současný technologický potenciál.“

Převzetí ISP monopolu na Zemi

Pan Musk může směle plánovat převzetí ISP monopolu zde na zemi. A jednou, pokud tedy vznikne soběstačná kolonie s potřebou vlastního internetu, což se dá vzhledem k prodlevě odezvy připojení ze Země předpokládat, i na Marsu.

Na povrch Marsu by mohly dopadnout kroky průzkumníků

Internet na Masu by také mohl poskytovat globální GPS, který by napomohl kolonistům při dalších průzkumech. Satelity by mohly poskytovat bezprostřední zprávy o počasí a napomáhat sledování silných písečných bouří na rudé planetě.

Podobné články

Napsat komentář